آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ساعت ۹:۴۳
مدیر مدرسه علمیه محمودیه فاروج:

سلب عزت و اقتدار کشور و مردم ظلم بزرگ دوران پهلوی بود/" حق توحش"طرحی که شاه با آن مردم ایران‌ را تحقیر کرد

مهدی اسدالله‌زاده گفت: گرفتن عزت و اقتدار ایران یکی از بزرگترین ظلم‌هایی بود که در دوران پهلوی در حق مردم و کشور ایران شده بود.
سلب عزت و اقتدار کشور و مردم ظلم بزرگ دوران پهلوی بود/

حجت الاسلام مهدی اسدالله‌زاده مدیر مدرسه علمیه محمودیه فاروج در گفتگو با خبرنگار عصراترک گفت: یکی از بزرگترین ظلم‌هایی که در دوران حکومت پهلوی در حق مردم شریف ایران شد این بود که عزت و اقتدار را از ایران و ایرانیان گرفته بودند و ملت شریف ایران را مورد ظلم غرب و شرق قرار داده بودند.

وی افزود: کار به جایی رسیده بود که تحقیر، ذلت و خواری را به اوج رسانده بودند و بابت حضور بیگانگان در کشورما و تجاوزها و ظلم هایشان به مردم از ما حق توحش می‌گرفتند.

اسدالله‌زاده خاطر نشان کرد: در هر جامعه‌ای مهمترین مولفه‌ای که باید مدنظر قرار بگیرد موضوع عزت، اقتدار و آزادی است که خدای متعال هم در قرآن به این موضوع صراحتا اشاره و از زیر بار ظلم رفتن نیز نهی کرده است.

مدیر مدرسه علمیه محمودیه با اشاره به اینکه نباید بگذاریم تا آرمان های انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود، گفت: امام خمینی(ره) هدفش این بود تا ملت شریف ایران را به عزت و اقتدار برساند که الحمدالله امروز این مسئله محقق شده است مسئله مهمی که سلب آن از ملت یکی از مهم ترین ظلم های دروان حکومت پهلوی بود که الحمدلله به برکت انقلاب اسلامی امروز این سلطه از کشور ما برداشته شده است.

حجت الاسلام مهدی اسدالله‌زاده اظهار داشت: در زمان پهلوی دستورات دین ناقص اجرا می‌شد و برخی نیز اصلا اجرا نمی‌شد مانند حدود و دیات که از مسائل شرعی است و مسائل دینی و شرعی هیچ جایی در حکومت نداشت.

وی افزود: امروز ما می‌توانیم آزادانه آرمان های دینی و انقلابی خودمان را پیروی کنیم و مراسمات دینی، عزاداری و برنامه های ارزشی را آزادانه برگزار کنیم مسئله‌ای که در زمان پهلوی با آن برخورد می شد.

مدیر مدرسه علمیه محمودیه خاطر نشان کرد: در این مدت که از انقلاب گذشته است نگاه دنیا به ایران تغییر کرده و سایر کشورها نیز می‌خواهند همچون ایران آزادی خواه و استقلال طلب شوند و به جای تکیه برسلاطین جور، کشوری مستقل و آزاد داشته باشند، که به برکت انقلاب و نظام اسلامی ایران،  بیداری اسلامی، تشکیل جبهه مقاومت و تغییر معادلات منطقه و اقصی نقاط جهان در حال رخ دادن است.

انتهای پیام/م.شادکام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی صبح فاروج